Skorzystaj z naszej sprawdzonej oferty

Zadzwoń i zamów darmową wycenę

Opakowania ekologiczne – świadomy wybór

Jeśli potrzebujesz opakowań z ekologicznych materiałów, które będą przyjazne środowisku, a zarazem estetyczne, dobrze wykonane i przyciągające uwagę innych osób warto to zastanowić się nad tą pozycją.

Coraz częściej klienci branży cateringowej starają się wybierać opakowania, które z łatwością można dodatkowo przetworzyć i dać im drugie życie. Świadomość tego, że można wykonać opakowanie, którego materiały pochodzą z recyklingu, jest coraz bardziej popularyzowane wśród klientów.

Równie często spotykane jest zapytanie o opakowania biodegradowalne i ekologiczne naczynia, czyli jakie?

Przede wszystkim takie, które stworzone są z biodegradowalnych materiałów i w sposób naturalny ulegają rozkładowi przez mikroorganizmy, czyli bakterie i grzyby. Dzięki temu są w 100% naturalne dla środowiska.

Ekologiczne opakowania w biznesie

Coraz częściej firmy sięgają po tego typu opakowania, które są w pełni biodegradowalne ze względu na użyte materiały, pozwalają odetchnąć choć trochę środowisku, a także zmniejszyć emisję dwutlenku węgla.

Opakowania ekologiczne w dużym stopniu pomagają nie tylko dbać o samą naturę, ale mogą przyczynić się na zwiększenie sprzedaży. Na takie opakowania w sposób świadomy bardzo często zwracamy uwagę i kierujemy się również nimi przy wyborze ostatecznego produktu.

Stworzenie opakowań ekologicznych wymaga jednak większego zaangażowania i przeanalizowania potrzeb klienta oraz poinformowania go możliwościach produkcyjnych.

Takie opakowanie ekologiczne jest jednak trochę droższym wyborem, choć nie zawsze od zwykłych opakowań. Wytwarzamy opakowania, wachlarz naczyń jednorazowych, kubki papierowe, słomki ekologiczne i inne, które świetnie sprawdzą się w marketingu Twojej firmy.

Eko opakowania – opakowania biodegradowalne

Wybór odpowiednich papierów np. z dodatkiem trzciny cukrowej, kartonów oraz farba ma bardzo duże znaczenie – muszą spełniać one specjalnie normy tak, aby były to opakowania ekologiczne.

Ważne jest, aby przed planowaniem takiego pudełka dowiedzieć się i uzyskać informację, jaka dokładnie zostanie użyta tektura do produkcji i w jakim stopniu składa się z materiałów, które zostały wcześniej poddane recyklingowi oraz to, w jaki sposób takie ekologiczne opakowania jednorazowe będziemy mogli później przetworzyć.

Równie popularne są foliopaki – opakowania jednorazowe stworzone z tworzyw sztucznych, czyli biodegradowalne opakowania ekologiczne i w przeciwieństwie do zwykłych plastikowych toreb mogą one rozłożyć się w przeciągu kilku miesięcy lub lat, nie zanieczyszczając przy tym środowiska.

Bardzo ważną kwestią jest zastosowanie zamiast zwykłych taśm klejących papierowych.

Jeśli dodatkowo będziemy decydowali się na nadruk to również trzeba pamiętać, aby były użyte farby, które tak samo będą ekologiczne z możliwością poddania biodegradowalności.

Wszystkie opakowania biodegradowalne powinny posiadać specjalne certyfikaty.

Gdzie powinno się stosować jednorazowe opakowania ekologiczne

Wybieranie takich opakowań ma bardzo pozytywny wpływ na ochronę środowiska, a dodatkowo takie pudełka nie różnią się bardzo mocno od innych rodzajów.

Eko pudełka znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie musimy zabezpieczyć swój produkt, ale także taki produkt posiada również ekologiczne rozwiązania.

Miejsca, gdzie możemy stosować takie zabezpieczenie naszych produktów to branże spożywcze, farmaceutyczne, elektroniczne, odzieżowe, meblarskie. W takie ekologiczne opakowania z łatwością zapakujemy ciężki sprzęt rtv i agd, kosmetyki jak mydła, szampony, a także odzież.

Producent opakowań ekologicznych

Druk takich opakowań pozwala nam na promocję i poprawę wizerunku firmy. Jako drukarnia możemy Państwu zaproponować wiele rozwiązań szczególnie przyjaznych środowisku.

W naszym asortymencie posiadamy materiały, które charakteryzuje najwyższą jakość i idealnie sprawdzą się do eko opakowań. Ekologiczne pojemniki i opakowania eko w branży gastronomicznej to obecny must have. Ekologiczne opakowania na wynos i jednorazowe pojemniki na jedzenie dostępne w naszej ofercie to nie tylko sprawdzone produkty, ale także krok w stronę ochrony środowiska, co postawi Twoją firmę w pozytywnym świetle. Zmień swój wizerunek z pomocą jednego kliknięcia. Skontaktuj się z nami teraz!