Skorzystaj z naszej sprawdzonej oferty

Zadzwoń po szczegóły

Opakowania z tektury litej

Czym są takie opakowania?

Są to opakowania, które ze względu na swoje zastosowanie wykonane są z tektury o dużej gęstości, co składa się również na ich wytrzymałość.

Opakowania kartonowe z tektury litej mogą być wykorzystywane w wielu branżach ze względu na sposób produkcji tektury litej. Jest to materiał wielowarstwowy, który powstaje poprzez sklejenie wielu warstw papieru lub kartonu, dzięki czemu takie pudełka będą posiadały odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz na przypadkowe rozdarcie lub przecięcie.

Opakowania z tektury litej- dobry wybór

Opakowania tekturowe ze względu na swoją dużą gęstość charakteryzują się bardzo dobrą ochroną zawartości, dzięki czemu możemy być spokojni, że produkt wewnątrz będzie odpowiednio bezpieczny, a przy czym sam materiał jest bardzo elastyczny i z łatwością można go dostosować do swoich indywidualnych potrzeb.

Wybór takich opakowań kartonowych będzie dobrą decyzją jeśli planujemy, aby produkty przetrwały trudne warunki tzn. niskie temperatury oraz ich wahania, oraz wilgoć, dlatego ich zastosowanie w branży spożywczej i nie tylko jest tak popularne dlatego, że z łatwością przetrwają warunki w chłodniach lub zamrażarkach. Dodatkowo takie opakowanie posiada atut, że bardzo szybko produkt wewnątrz przyjmuję niską temperaturę.

Takie opakowania kartonowe cechują się swoją lekkością, co przekłada się na łatwość składowania oraz transportu takich pudełek.

Ekologiczne

Kolejnym dużym plusem jest to, że opakowania z tektury litej wykonywane są najczęściej z makulatury i z łatwością poddawane są procesowi recyklingu, dzięki czemu mamy pewność, że są to opakowania ekologiczne i powstające z materiałów odnawialnych i przyjaznych dla środowiska.

Gdzie jeszcze można stosować opakowania z tektury litej?

Oprócz branży spożywczej, w której opakowania znajdują miejsce do pakowania np. ryżu, makaronów, produktów suchych oraz mokrych możemy również wymienić inne branże. Poniżej kilka z nich:

W przemyśle kosmetycznym oraz farmaceutycznym stosowane są do pakowania szamponów, perfum, kremów, leków i suplementów diety.

Z kolei w przemyśle motoryzacyjnym mogą znaleźć zastosowanie do pakowania części takich jak np. filtry samochodowe, akcesoria itp.

Druk opakowań kartonowych

W naszej drukarni wykonujemy opakowania kartonowe z tektury litej, które najczęściej drukowane są drukiem offsetowym, ale również drukiem cyfrowym i sitodrukiem.

Takie opakowania możemy dodatkowo uszlachetnić poprzez wykonanie foliowania, hot-stampingu, zadruku wybiórczo lakierem UV.

Każda z technik posiada swoje plusy oraz minusy. Przy mniejszych ilościach i pojedynczych kolorach najlepszym wyborem będzie druk cyfrowy oraz sitodruk, jeśli jednak potrzebujemy wykonać większy nakład to powinniśmy wybrać opakowania z tektury litej drukowane offsetowo.

Drukując u nas, możesz z łatwością wykonać opakowania kartonowe w pełni personalizowane i dopasowane do Twoich potrzeb.