Skorzystaj z naszej sprawdzonej oferty

Zadzwoń po szczegóły

Opakowania zbiorcze – bezpieczeństwo Waszych produktów

Opakowania zbiorcze to doskonały wybór, który pozwoli na przechowywanie i transport większej ilości produktów jako opakowania jednostkowe. Używane są one przede wszystkim w celu poprawy logistyki firmy, ułatwienia transportu oraz magazynowaniu towarów tak, aby uchronić je przed uszkodzeniami mechanicznymi.

W naszej firmie wyprodukujesz opakowania zbiorcze, które spełnią wymagania klientów i będą dobrym zabezpieczeniem dla Waszych produktów.

Profesjonalna produkcja opakowań zbiorczych

Nasza drukarnia posiada możliwości, aby sprostać każdemu zadaniu i wykonać opakowanie zbiorcze tak, aby klient był zawsze zadowolony i wracał kolejny raz do nas.

Aby opakowanie zbiorcze spełniało swoją rolę, musi być wykonane z odpowiedniego materiału. Stosujemy tutaj tylko i wyłącznie tekturę falistą, która wykonana jest z kilku warstw papieru i dlatego takie kartony są wyjątkowo trwałe i stosowane jako opakowania transportowe przy dystrybucji towarów. Nie używamy tworzyw sztucznych, a proces produkcji jest bezpieczny dla środowiska.

Rodzaj tektury falistej, który użyty będzie do produkcji opakowań zbiorczych zależy od tego co będzie znajdowało się wewnątrz takiego kartonu. Przy pakowaniu przedmiotów lekkich i takich, które nie są podatne na uszkodzenia, zazwyczaj stosuję się tekturę falistą jedno lub trzywarstwową. W opakowaniach zbiorczych, które mają pomieścić cięższe przedmioty np. meble lub sprzęt sportowy albo elektroniczny wykonuję się z tektury pięciowarstwowej, lub siedmiowarstwowej.

Opakowania zbiorcze w transporcie

Opakowania zbiorcze są bardzo ważnym punktem w trakcie transportu, zapewniają dodatkową ochronę podczas podróży i przechowywania.

Pewna konstrukcja oraz użyte materiały dają bardzo dużą wytrzymałość i ochronę wszelkich przedmiotów. Dzięki temu możemy ich użyć do magazynowania i składowania ich jeden na drugim bez obaw na uszkodzenia mechaniczne lub przygniecenia.

Bez problemu na takie opakowania zbiorcze naniesiemy etykiety, które będą miały za zadanie identyfikację kartonu i umożliwią łatwy odczyt informacji o produktach wewnątrz.

Warto zaznaczyć, że takie etykiety powinny zawierać również datę ważności, ilości oraz kod kreskowy.

Opakowanie transportowe powinno być zaprojektowane tak, aby z łatwością można było je zamykać i otwierać.

Zadruk opakowań zbiorczych

Drukowane opakowania zbiorcze jest doskonałym dodatkiem na zwiększenie widoczności firmy. W zależności od naszych wymagań oraz tego, jaki chcemy uzyskać, efekt takie opakowanie zbiorcze możemy zadrukować na wiele sposobów.

Najczęściej stosowanym jest umieszczenie nazwy firmy lub logo wraz z danymi adresowymi oraz stroną internetową. Aby bardziej przyciągnąć uwagę klientów, możemy również wybrać opcję z grafiką w pełnym kolorze.

Oprócz tego ważną kwestią mogą być informację na temat właściwości produktu oraz instrukcję dotyczące przechowywania np. wilgotność, zakres temperatur itp.