Skorzystaj z naszej sprawdzonej oferty

Zadzwoń i zamów darmową wycenę

Kalendarze książkowe – do czego mogą służyć

Kalendarze książkowe są jednym z najbardziej rozpowszechnionych narzędzi do planowania oraz układania swoich zadań, dzięki swoim rozmiarom można je zabrać wszędzie i z łatwością przejrzeć zadania na kolejne dni. o kalendarz dzienny i praktyczny terminarz, do którego użytkownik sięga przez cały rok.

Kalendarze książkowe są szczególnie przydatne dla osób, które w sposób tradycyjny lubią mieć zapisane wszystko na kartce papieru. Duża część osób używa kalendarzy książkowych w odmienny sposób, np. jako swój prywatny pamiętnik do zapisywania ważnych wydarzeń z życia. Kalendarze książkowe są często używane jako notatnik do zapisu celi lub postanowień , na co nie pozwalają np. kalendarze trójdzielne.

Jakie podstawowe informacje znajdują się w kalendarzu?

Kalendarze książkowe zawierają w środku układ na cały tydzień lub dzienny. Oprócz tego kalendarz książkowy zawiera również miejsca na notatki, mapę Polski z wyszczególnionymi najważniejszymi miastami, imieniny oraz ważne daty. Wewnątrz kalendarzy książkowych znajdziemy również fazy księżyca, wschody i zachody słońca, numery alarmowe, oświadczenie o zdarzeniu drogowym i wiele innych różnych informacji.

Który format kalendarza wybrać?

Wybierając kalendarz książkowy ważne jest, aby mieć zaplanowany wybór odpowiedniego rozmiaru. Poniżej najpopularniejsze z nich:

Kalendarze A4, największy rozmiar kalendarza, na który możesz się zdecydować, posiadające dużo miejsca na notatki.

Kalendarze A5, najbardziej popularny rozmiar, posiada wystarczająco miejsca na zapiski oraz jest łatwy w przechowywaniu.

Kalendarze A6, jest to najmniejszy rozmiar, a zarazem bardzo łatwy do schowania w kieszeni spodni bądź kurtki, idealny dla osób zabieganych.

Kalendarze książkowe druk

Kalendarze firmowe z indywidualnie przygotowanym projektem całego kalendarza książkowego wymagają czasu i poświęcenia, aby je wykonać, dlatego ważne jest, aby cały proces zaplanować z dużym wyprzedzeniem i mieć już ustalaną orientacyjną wizję własnego kalendarza, który będzie gościł u pracowników i klientów przez kolejny rok.

Jako drukarnia oferujemy druk kalendarzy oraz przygotowanie wszelkich projektów, które będą przygotowane w sposób profesjonalny.

Personalizacja kalendarzy książkowych

Druk kalendarzy książkowych może się odbywać w bogatej gamie kolorystycznej. Możesz zdecydować czy książkowy kalendarz ma być wykonany z okładką, która będzie pokryta folią matową lub błyszczącą. Dodatkowo możemy również wybrać okładkę o strukturze płótna, gumy, skóry i wielu innych materiałów, a także tłoczone logo.

Dodatkowym walorem estetycznym oraz wizualnym może być wybór koloru tasiemki, rogów, jakie ma mieć blok kalendarza, które mogą być proste bądź zaokrąglone rogi albo registrów wycinane, które mają za zadanie ułatwić wyszukanie na szybko potrzebnych informacji.

Warto wspomnieć, że w naszej drukarni macie możliwość wyboru okładki z tłoczonym logo, nadrukowanym lub wygrawerowanym laserowo w zależności od użytego materiału na okładce.

Kalendarz książkowy jako forma reklamy – druk kalendarzy książkowych

Spersonalizowane kalendarze potrafią podnieść marketingowo firmę w oczach innych osób lub partnerów biznesowych. Taki podarunek w postaci kalendarium oprócz miłego gestu może być dobrym znakiem rozpoznawczym i używane przez wiele osób w różnych miejscach może przyczynić się do większego zainteresowania firmą lub marką.