Skorzystaj z naszej sprawdzonej oferty

Zadzwoń po szczegóły

Kartony klapowe, pudełka klapowe, opakowania

Jest to rodzaj opakowania wytwarzany z tektury falistej, która najczęściej pochodzi z recyklingu. Pudełka klapowe posiadają klapy, które łączymy ze sobą, sklejając je lub zszywając.

Jest to bardzo popularne rozwiązanie w każdej branży. Kartony klapowe dostępne są w różnych rozmiarach i najczęściej używane jako opakowania zbiorcze do przechowywania większej ilości produktów lub mniejszych opakowań.

Charakteryzują się szybkością składania oraz łatwością przechowywania, jednak duże opakowania wykonane z tektury o większej gramaturze zabierają więcej miejsca.

Kartony klapowe — skuteczne i tanie rozwiązanie

Ze względu na swoją popularność pudełko klapowe jest łatwo dostępne na rynku. Dzięki swojej niewysokiej cenie jest szeroko używane w różnych branżach.

Karton klapowy jest ekonomicznym i trwałym rozwiązaniem bardzo często wybieranym do przechowywania lub transportu.

Kartony klapowe i ich szerokie zastosowanie

Takie pudełka kartonowe znajdą swoje zapotrzebowanie między innymi w magazynach, w których trzeba składować i zabezpieczać produkty, sklepach jak opakowania zbiorcze np. na odzież, logistyce oraz firmach kurierskich. Duży karton klapowy będzie jeszcze lepszym wyborem gdy musimy przeprowadzić się do innego miejsca zamieszkania lub zmienić siedzibę firmy.

Tak naprawdę nie, mamy ograniczeń co będziemy pakować w takie pudełko klapowe, musimy jedynie uważać, aby produkty nie posiadały ostrych krawędzi, aby nie narażały pudełka na uszkodzenia np. podczas transportu.

Zastosowanie kartonów klapowych pozwoli nam zaoszczędzić dużo miejsca ze względu na ich kształt i łatwość rozmieszczenia na regałach magazynowych.

Jako producent kartonów klapowych możemy zaoferować Państwu różne rozmiary, tak aby dopasować do nich konkretny produkt.

Stosując opakowania klapowe, oprócz rozmiarów możemy wybierać grubość tektury 3, 5, a nawet 7-warstwowej, z jakiej ma być wykonane. Im grubsza tektura, tym większą mamy pewność zabezpieczenia produktu od uszkodzeń mechanicznych, a także przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Kartony i pudła klapowe, Opakowania klapowe z nadrukiem

Wybierając opakowania klapowe do wysyłki, ważnym elementem jest również dobrze zabezpieczyć zawartość przesyłki np. ceramiki, szkła lub ogólnie rzeczy kruchych. Warto zatem zastosować specjalnie wypełniacze z papieru lub tektury, albo w warunkach domowych wykorzystać stare gazety lub folie tak, aby karton klapowy był wewnątrz wypełniony i nie występowało przesuwanie się przedmiotów.

Duże pudła klapowe świetnie sprawdzają się do pakowania w zakładach produkcyjnych, jednak przed wysyłką warto dokładnie okleić używając taśmy klejącej i w razie potrzeby zabezpieczyć również krawędzie przed przenikaniem wody.

Tak odpowiednio przygotowany karton klapowy może być bez problemu transportowany jako pojedyncze paczki lub układane na palecie jeden na drugim.

Wybierając jeden z najpopularniejszych kartonów możesz również zdecydować się na wykonanie znakowania. Kartony klapowe możemy zadrukować Waszym logo, poinformować o zawartości opakowania, datach ważności lub innych potrzebnych informacjach dla klienta końcowego.

Popularną metodą, którą możemy wykorzystać do nadruku na pudełko klapowe jest sitodruk.

Najczęściej drukujemy jednym kolorem używając do tego ekologicznych i przyjaznych środowisku farb na bazie wody.