Skorzystaj z naszej sprawdzonej oferty

Zadzwoń i zamów darmową wycenę na druk wielkoformatowy

Druk wielkoformatowy – drukarnia wielkoformatowa HEDOM

Druk wielkoformatowy jest to nowoczesna metoda, która wspomaga realizację mniejszych zleceń o mniejszych rozmiarach.

Metoda, która jest nadal uznawana za jedną z najszybciej się rozwijających. Najczęściej spotykana w poligrafii oraz branży reklamowej, z czego chętnie korzystają agencje reklamowe. Dzięki niej możemy podziwiać np. bardzo profesjonalnie oklejone samochody. Z takimi wydrukami nie poradzą sobie komercyjne drukarki, które posiadamy w domu.

O technologii druku wielkoformatowego

Technologie druku wielkoformatowego pozwalają realizować nawet najbardziej wymagające projekty. Zalety druku sprawiają, że cieszy się niesłabnącą popularnością, Tak jak w przypadku druku cyfrowego, tak i tutaj grafika przenoszona jest z komputera do maszyny i bezpośrednio na materiał najczęściej w postaci rolowanej lub płaskiej.

Najczęściej spotykanymi metodami w druku wielkoformatowym są druk ekosolwentowy, druk lateksowy, druk UV oraz druk termosublimacyjny.

Wszystkie te metody są do siebie bardzo podobne, jednak różnią kwestią zastosowania na materiałach.

Wielkość druku wielkoformatowego może dochodzić nawet do kilku metrów.

rodzaje druku wielkoformatowego

Druk solwentowy – eko

Wydruki wielkoformatowe najczęściej wybierane to banery reklamowe, tablice reklamowe, folie One Way Vision stosowane do oklejania witryn sklepowych, naklejki-folie monomeryczne, papiery-plakaty wielkoformatowe, fotoobrazy, billboardy, rollupy. Taki wydruk wielkoformatowy możemy dodatkowo zabezpieczyć, aby był jeszcze bardziej odporny na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV.

Druk lateksowy

Podobnie jak wyżej możemy wykonywać druk wielkoformatowy materiałów reklamowych.

Druk UV

Czyli metoda druku płaskiego. Możemy drukować w technologii druku wielkoformatowego praktycznie na większości materiałach, rozpoczynając od banerów, foliach samoprzylepnych, papierów kończąc na drewnie, metalach, PCV, szkle, plexi. Dzięki tej metodzie jesteśmy w stanie zadrukować pojedyncze ilości specyficznych zamówień. Drukujemy również pełne systemy wystawiennicze i inne materiały promocyjne.

Druk termosublimacyjny

W większości przypadków druk wielkoformatowy wykonywany na podłożach w 100% poliestrowych lub z delikatną domieszką innego materiału. To właśnie sublimacja pozwala na wykonanie strojów sportowych, bluz, dresów i innego rodzaju odzieży, które są używane przez sportowców.

oko
drukarka
drukarnia wielkoformatowa
Przykład filmu

Wydruki wielkoformatowe Krosno – co drukujemy w HEDOM?

Plakaty

Chcąc w pełni wykorzystać moc materiałów reklamowych, warto postawić tutaj na druk wielkoformatowy, który będzie doskonałym wyborem dla różnego rodzajów plakatów, które stosowane są najczęściej jako forma informacyjna poprzedzająca różne imprezy np. koncerty, mecze, wydarzenia kulturalne. Wydruk możemy również zabezpieczyć laminatem. Dzięki temu zachowa większą odporność na warunki atmosferyczne.

Banery reklamowe

Druk wielkoformatowy doskonale sprawdza się w branży reklamowej. Gdy potrzebujemy reklamy w dużym formacie, warto będzie wybrać banery reklamowe przy wysokiej jakości wydruków.

Takie wydruki w druku wielkoformatowym na materiale banerowym będą odporne na czynniki zewnętrzne oraz dadzą gwarancję zauważenia przez potencjalnych klientów. Dodatkowo zgrzewanie i oczkowanie wzmocni produkt oraz ułatwi sam montaż.

Metoda druku wielkoformatowego i jej szerokie zastosowanie powoduje, iż jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów wydruku w wielkim formacie, jaki wykonuje nasza drukarnia. Realizujemy zlecenia agencji reklamowych, ale i prywatnych podmiotów i firm.

Naklejki – folia monomeryczna

Wydruki wielkoformatowe na folii najczęściej są stosowane jako reklama na średni okres czasu. W przypadku wyboru naklejek do wewnątrz nie potrzebujemy dodatkowego zabezpieczenia, możemy pomyśleć o zastosowaniu laminatu, jeśli byśmy chcieli wykorzystać taki druk wielkoformatowy na zewnątrz.

Tablice reklamowe

Taką formę reklamy stosuje się przede wszystkim w budynkach. Mogą mieć one formę zwykłego szyldu, reklamy, być informacyjne i ułatwić komunikację po korytarzach – często stosowane są jako mniejsze tabliczki, które widzimy zawieszone na drzwiach z oznaczeniem danego działu.

Folia One Way Vision

Dzięki tej folii możemy okleić szyby samochodu, witryn sklepów lub lokali i zapewnić prywatność w środku pomieszczenia nie tracąc przy tym światła dziennego. Wydruki mogą być w pełni kolorystyczne widoczne dla osób z zewnątrz. Folie samoprzylepne to idealne rozwiązanie do promowania marki.

Fotoobrazy na płótnie

Piękny dodatek do firmy lub wnętrz domów jako ozdoba oraz pamiątka.

Może być świetnym pomysłem na prezent dla bliskich.

Fotoobrazy drukujemy na materiale canvas, który dodatkowo jest naciągany na specjalne drewniane ramki. Możemy wydrukować niemal każde grafiki, w tym także zdjęcie. Wszystko w zależności od preferencji klientów.

Rollupy

Czyli inaczej stojak reklamowy z nawiniętym materiałem. Dzięki funkcji zwijania do kasety jest on mały i z łatwością można go przewozić na konferencje, eventy, targi, spotkania. Taka forma reklamy pozwoli przedstawić Państwa firmę z jak najlepszej strony. Jest to świetne rozwiązanie np. na targi firm czy targi pracy.

HEDOM to nie jest zwykła drukarnia internetowa, z których usług mogą skorzystać agencje reklamowe. To Twój partner w każdym biznesie.

Druk wielkoformatowy Krosno – dlaczego warto nas wybrać?

Wydruki wielkoformatowe realizujemy na papierze, płótnie, PCV oraz innych materiałach. Czas realizacji zależy oczywiście od wielkości zamówienia, jednak zawsze działamy sprawnie i najszybciej jak to możliwe. Jako firma z długoletnim doświadczeniem oferujemy profesjonalne usługi drukowania w różnych technikach. Gwarantujemy, że każde zamówienie jest dla nas tak samo ważne i mogą mieć Państwo pewność, że wydruki będą wysokiej jakości. W przypadku jakichkolwiek pytań zawsze służymy doradztwem.

Chcesz wykonać wydruki wielkoformatowe w Krośnie? Skontaktuj się z nami! Najwyższa jakość usług w HEDOM i trwałość wydruków gwarantowana.