Skorzystaj z naszej sprawdzonej oferty

Zadzwoń i zamów darmową wycenę

Druk DTG

Co to dokładnie jest?

Druk DTG (Direct to garment) to metoda druku cyfrowego. Zasada działania jest taka sama jak w przypadku drukarek atramentowych. Nadruk dtg powstaje przy użyciu głowic drukujących oraz atramentu gdzie projekt jest bezpośrednio nanoszony na daną odzież.

drukarka

Druk cyfrowy dtg

Jest to stosunkowo nowa technologia, którą zaczęto używać dopiero w latach 90. Dzięki tej technologii możemy wykonać druk bezpośredni, który będzie utrzymywał wysoką jakość przez długi czas użytkowania koszulki. Wykonywane u nas nadruki dtg nie są ciężkie w noszeniu, w dotyku są mało wyczuwalne oraz oddychające.

Ekologiczny nadruk bezpośredni

W naszej drukarni wykorzystujemy drukarki, która zaopatrywane są w ekologiczne atramenty. Farby stosowane w druku cyfrowym dtg posiadają atesty OEKO-TEX oraz GOTS, są one bardzo odporne na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne wynikające z ciągłego użytkowania np. podczas prania lub przypadkowego zacięcia zamkiem.

Druk dtg jest również ekologicznym pod kątem zużywania materiałów, omijamy przy tym dodatkowy proces przygotowania i nadruk dtg wykonujemy prosto na odzieży.

Jakie są zatem zalety?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że druk cyfrowy dtg oddaje bardzo dokładnie to co jest na monitorze komputera. Szczegóły grafiki są bardzo dokładnie odwzorowane.

Możliwość druku pełnokolorowych projektów wraz z przejściami totalnymi i gradientami oraz zdjęć w jakości fotograficznej.

Duży obszar zadruku, aż do 35x40cm.

Szybki termin realizacji- w druku dtg nie potrzebne jest dodatkowe tworzenie matryc. Jeśli klient posiada dobrze przygotowany projekt, to jest on tylko wgrywany do maszyny i wychodzi gotowy nadruk na odzieży.

Nie ważne czy będziesz chciał skorzystać z wykonania małych lub dużych nadruków dtg- realizujemy wydruki już od jednej sztuki.

Nadruk dtg jest bardzo trwały i dobrze wykonany jest odporny na wielokrotne pranie.

A wady?

Nadruk dtg można wykonywać na bawełnie (w zależności od odzieży może być delikatny dodatek poliestru). Jest możliwość druku również na materiałach poliestrowych, jednak jest on bardziej utrudniony oraz mało opłacalny cenowo.

Druk dtg jest mało opłacalny przy dużych nakładach- wtedy lepiej zastosować metodę sitodruku.

Przy odzieży białej odporność na pranie będzie niższa niż przy kolorowej.

Kwestie techniczne

Wybierając druk bezpośredni trzeba pamiętać, aby projekt był odpowiednio przygotowany. Zalecamy aby pliki do nas przesyłane były w kolorystyce RGB oraz zapisane w PNG. Oczywiście inne pliki również przyjmujemy i mogą być one w JPG, PDF oraz wektorowe w .cdr lub .ai

Ważne, aby pamiętać o rozdzielczości i przesłanie pliku w możliwie jak najwyższej.

Podsumowaując: w druku cyfrowym dtg jest mało wad, ale jednak jest to metoda jak wszystkie inne, która może być użyta w konkretnych przypadkach.

Dlatego warto do nas napisać lub przedzwonić, aby dowiedzieć się, czy dana metoda będzie akurat najlepsza w Państwa przypadku.

nadruk na koszulce
piłka do koszykówki nadruk

Sprawdź naszą jakość w druku dtg

W naszej ofercie posiadamy drukarki Brother GTX, które produkowane są tylko i wyłącznie w Japonii. Dzięki tej drukarce wykonamy znakowanie, które charakteryzuje wysoka jakość wydruku oraz świetne i dokładne odwzorowanie kolorów w przypadku grafik full color, a drobne elementy projektu będą bardzo dobrze uwidocznione.

Druk dtg pozwala nam na wykonywanie nadruków przede wszystkim na odzieży bawełnianej. W przypadku odzieży białej nadruk wychodzi korzystniej cenowo niż na kolorowej oraz jest mniej wyczuwalny w dotyku z powodu braku białego podkładu.

Druk cyfrowy dtg daję nam możliwość druku pełnokolorowych grafik, uzyskując również przejścia tonalne np. efekt dymu.

Skorzystanie z druku dtg będzie dobrym pomysłem już od jednej sztuki oraz gdy chcemy wydrukować kilka koszulek, z których każda z nich miałyby być spersonalizowana. Wybierając druk dtg nie mamy ograniczeń kolorystycznych, gdy zdecydujemy się na druk małych ilości tak jak mam to miejsce w przypadku sitodruku.